Kurs przygotowujący do matury prosto z Oxfordu  

By | Czerwiec 25, 2016

Pośród wielu publikacji, poświęconych zagadnieniu samodzielnego przygotowywania się do matury, specjalną uwagę zwraca książka oxford matura trainer. Miałem okazję testować tę publikację i muszę przyznać, że już dawno nie widziałem tak dobrze skomponowanego repetytorium dla uczniów przygotowujących się do matury.

Wielką zaletą książki jest jej układ: materiał został podzielony na poszczególne bloki tematyczne, które zawierają nie tylko jasny i zrozumiały wykład poszczególnych zagadnień, ale także różnego rodzaju testy i pożyteczne wskazówki, które bardzo pomagają w opanowaniu materiału. Nie jest to więc jeden z tych standardowych podręczników przygotowujących do matury, które niemal w całości składają się z suchego wykładu ewentualnie urozmaiconego jakimiś belferskimi poradami, które ostatecznie i tak okazują się do niczego nie przydatne. Oxford matura trainer jest podręcznikiem, który od początku do końca został sprofilowany pod potrzeby ucznia; jedynym celem, jaki przyświecał autorom, była jak najefektywniejsza nauka.

Jest to widoczne w wielu różnych elementach, od układu treści przez sam sposób stawiania zagadnień. Co więcej, funkcja samej książki wykracza daleko poza samo przygotowanie do egzaminu maturalnego: czytając tę publikację uczeń nie tylko pozna wiele dodatkowych informacji, ale także będzie mógł rozwinąć jego własne zainteresowanie. Istotną częścią kursu matura trainer jest platforma online, poprzez którą można rozwiązywać zadania zawarte w książce. Sam podręcznik został skonstruowany w taki sposób, aby uczeń mógł opanować możliwie jak największą ilość w wiedzy w jak najkrótszym czasie. Zamiast więc rozwlekłych testów, sprawdzających wiedzę, podręcznik oferuje liczne mniejsze testy, niestandardowe ćwiczenia oraz różne inne techniki, które pozwalają na efektywniejsze przyswojenie materiału, niż ma to miejsce w przypadku korzystania ze standardowych książek tego rodzaju. Oxford matura trainer nie jest czymś w rodzaju dodatkowego narzędzia, które ma jedynie wspomagać proces uczenia się do matury. Autorzy wykorzystali zarówno potencjał tradycyjnych podręczników w formie książki, jak i możliwości, jakie dają komputery oraz internet. Z tej kompilacji powstał kompletny, wielowymiarowy kurs przygotowujący do egzaminu maturalnego. Pod tym względem, omawiana publikacja jest bezkonkurencyjna na polskim rynku.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *